Teknoloji

Akbank Bir İlke Daha İmza Atıyor, Üretken Yapay Zeka ile Avatar Dönemi Başlıyor

Kullanıcılarına geleceğin bankacılık deneyimini yaşatan Akbank Mobil, bankacılık sektöründe bir ilke daha imza atarak, üretken yapay zeka ile hazırlanan, kişiselleştirilmiş avatar dönemini başlattı. Müşteriler artık Akbank Mobil’deki ayak izleri ve kişiselleştirme sorularına verdikleri cevaplara göre oluşturulan avatarlarıyla, çok daha interaktif ve keyifli bir bankacılık deneyimi yaşayacak.

 

Akbank, sunduğu kişiselleştirilmiş deneyim ile fark yaratan Akbank Mobil’i geliştirmeye ve ilklere imza atarak eklediği yeni özelliklerle müşterilerine geleceğin bankacılık deneyimini yaşatmaya devam ediyor. Akbank, bankacılık sektöründe bir ilke daha imza atarak, Akbank Mobil uygulaması üzerinden kullanılabilen üretken yapay zeka ile hazırlanan, kişiselleştirilmiş avatar dönemini başlattı. Bu yeni özellikle müşteriler, kendi avatarlarını oluşturarak çok daha interaktif ve zenginleştirilmiş bir mobil deneyim yaşıyor.

Müşteriler, Akbank Mobil’deki ayak izleri ve kişiselleştirme sorularına verdikleri cevaplara göre oluşturulan avatar seçenekleri arasından istediklerini seçebiliyor. Avatarlar üretken yapay zeka ile hazırlandığı için tamamen kişiye özel, benzersiz oluyor. Ayrıca doğum günleri, yılbaşı gibi özel günlerde, o güne uygun konseptte çerçevelerle avatarlarını özelleştirme önerileri sunuluyor. Müşterilerin harcamalarına göre avatara güncellemeler getiriliyor. Örneğin bir önceki ay sıkça seyahat harcaması yapan bir kullanıcı seyahatsever etiketi ile avatarını güncelleyebiliyor ya da kozmetik alışverişi yapmayı seven bir kullanıcı, bu özelliği avatarına yansıtabiliyor. Kullanıcılara belirli aralıklarla avatarını sıfırdan oluşturma hakkı da tanınıyor. 

Yeni özellik hakkında değerlendirmede bulunan Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, “Akbank olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran sade, kolay ve hızlı bir mobil bankacılık deneyimi sunuyoruz. Dijital ürün geliştirme yetkinliklerimizle müşterilerimizin mobil bankacılık deneyimini zenginleştirmeye, ülkemizde ilkleri yaratarak sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz. Üretken yapay zeka, büyük veri analitiği gibi teknoloji alanlarındaki yatırımlarımızı yaparken sonuçta ürettiğimiz ürün ve hizmetlerin yaşamı kolaylaştırması kadar daha keyifli bir hale getirmesini de önemsiyoruz. Akbank Mobil’e eklediğimiz avatar oluşturma özelliği de üretken yapay zeka ve bankacılık uygulamasını birleştirerek müşterilerimizin bankacılık işlemlerini çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyimle yapmalarını amaçlayan bir özellik. Aynı zamanda kendi tercih ve alışkanlıklarına göre oluşturulacak avatarların zaman içindeki değişimlerinin de çok ilgi çekeceğini düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cavdirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu