Ekonomi

Avustralya Lityum Madencilik Şirketi Liontown, Albemarle’nin Devralma Teklifini Desteklemeye Hazır

Avustralya lityum madenciliği şirketi Liontown Resources Ltd., merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan, dünyanın en büyük pil metali üreticisi Albemarle Albemarle Corp.’un bir yan kuruluşudur. 6,6 milyar Avustralya doları (4,3 milyar dolar) değerindeki yeni bir devralma teklifini desteklemeye hazır olduğunu söyledi.

Liontown’dan Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan açıklamada, Albemarle’ın nakit teklifini (daha önce hisse başına 2,50 Avustralya doları) 4. kez yüzde 20 artırdığı, yeni teklifin kabul edilmesinin değerlendirildiği belirtildi.

Albemarle, geçen yıl 20 Ekim’de Liontown Resources’a hisse başına 2,20 Avustralya doları, Mart ayında ise 2,35 Avustralya doları teklif etmişti.

Liontown Resources, elektrikli araç akülerinin önemli bir bileşeni olan lityuma olan talebin artması nedeniyle Batı Avustralya’daki iki büyük lityum yatağını kontrol ediyor. Avustralyalı şirketin Ford Motor, Tesla ve Güney Koreli LG Chem ile tedarik anlaşmaları var.

Haberin ardından Liontown hisseleri 14 Temmuz’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak 2,92 Avustralya dolarına ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu