Haber

Balçova Yerel Eşitlik Eylem Planı Onaylandı

Balçova Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık’a denk gelen Aralık ayı Meclis toplantısında kabul edildi.

Balçova Belediyesi’nin 2019 yılı stratejik planında yer alan Avrupa Yerel Yaşam Boyu Kadın-Erkek Eşitliği Şartı (CEMR) çerçevesinde hazırlanması ve uygulanması gereken Balçova Yerel Eşitlik Eylem Planı (YEEP) , çalışmalarını tamamladı. Aralık ayı Meclis toplantısında görüşülen Eylem Planı kabul edildi.

Balçova Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı, var olanların ortadan kaldırılmasında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, herkesin temel hakkı olan eşitlik ilkesinin hayatın her alanında etkin bir şekilde uygulanabilmesi için stratejik bir çalışma olarak izlenmesi gereken yol haritasıdır. eşitsizlikleri ortadan kaldırmak ve yerel yönetim hizmetlerini herkes için erişilebilir kılmaktır. süreci kapsar.

2019 yılında Belediye Başkanı Fatma Çalkaya tarafından Stratejik Plan’a dahil edilen ve kadın örgütleri ve STK’lar ile yürütülen çalışmalar sonucunda hazırlanan Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın belediye ve yönetimde belediye ve yönetimde kurumsallaşması perspektifiyle cinsiyet eşitliği, o zamandan beri Balçova Belediyesi’nin iki yıllık eşitlik hedefidir. ortaya çıkarır.

Meclis Başkan Yardımcısı Yeşim Barş, Balçova Belediyesi’nin bu süreçte yaptığı çalışmaları anlatarak, “Belediyemiz 2004 yılından bu yana eşitlikçi ve adil bir yönetim anlayışıyla, kadın emeğini her zaman ileriye götüren bir anlayışla yönetilmektedir. Kadın Kooperatifleri ile başlayan, ilçelerle başlayan bu süreçte 2019 yılı sonrasında Kadın-Erkek Eşitliği Kurulumuzu kurduk, ardından Kadın Danışma Merkezimizi açarak Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile Acil Yardım Limit Protokolü imzaladık. Şimdi ise bu çalışmaları daha ileriye taşımak ve çalışmalarımızı daha kurumsal hale getirmek için Yerel Eşitlik Eylem Planımızı hazırladık.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu