Haber

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen öğrencilerle bir araya gelerek yeni kütüphaneler açacaklarını duyurdu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğitimci Batuhan Kürkçü’nün ‘Hayat Sizi Çağırıyor’ başlıklı konuşmasına katılarak öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere değerli tavsiyelerde bulunan Lider Başdeğirmen, Akkent, Davraz ve Vatan mahallelerinde 3 yeni kütüphane açacaklarını belirtti.

Isparta Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilerin akademik başarısının ve motivasyonunun artırılması, öğretmenlerin mesleki gelişiminin desteklenmesi, eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. öğrenci velilerinin en üst düzeyde katılımı. Protokol çerçevesinde eğitim alanında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Etkinlikler kapsamında Eğitimci Batuhan Kürkçü, ‘Hayat Seni Çağırıyor’ konulu söyleşiyle Isparta Belediyesi Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluştu. Toplantıya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de katıldı. Seminer öncesi öğrencilere tavsiyelerde bulunan Lider Başdeğirmen, kentteki gençlere yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, gençlere çok önem verdiklerini belirterek, eğitim alanına her zaman destek olduklarını söyledi. Öğrencilerin sınav heyecanını en aza indirmek için bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirten Lider Başdeğirmen, “Motivasyonunuz için faaliyetlerimize devam edeceğiz. Anne babalarınıza da bu eğitimleri vereceğiz. Siz sınava hazırlanırken” dedi. , anne babalarınıza da düşen görevler var. Biz de sizin için 11 deneme sınavı hazırladık. Bunlardan biri Biz başardık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte 10 deneme sınavı daha yapacağız. Eğitimin yanı sıra, düzenliyoruz. kültürel, sportif ve sosyal etkinlikler. Mesela tiyatro. Tiyatronun gençler için ne kadar değerli olduğunun bilincindeyiz. İBKM açılalı 2,5 yıl oldu. Bu süre zarfında ilimizde 127 özel tiyatro açıldı. ” Aynı sayıda devlet tiyatrosu da Isparta’ya gelerek bu salonlarda gösteriler yaptı. Geriye dönüp baktığımızda 20 yılda Isparta’ya 30 tiyatro geldi. 2,5 yılda 200’ün üzerinde tiyatroyu bu salonlarda buluşturduk” dedi.

“1.500 kişinin aynı anda ders çalışabileceği büyük bir kütüphane inşa ediyoruz.”

İBKM bünyesinde kütüphane açtıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bu kütüphanenin yeterli olmadığını bildiklerini, önümüzdeki günlerde şehrin farklı yerlerinde 3 kütüphane daha açacaklarını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Akkent, Davraz ve Vatan Mahallelerimizde bu kütüphaneleri açacağız. Bu yeterli değil. Mevcut otogarı önümüzdeki ay yeni yerine taşıyacağız. Eski otogarın yerine 1.500 kişinin yer aldığı etkileşim merkezleri var” dedi. İnsanlar aynı anda ders çalışabiliyor, bazıları ise haftanın 7 günü, günün 24 saati.” “İnsanların ders çalışabileceği büyük bir kütüphane inşa ediyoruz. Eğleneceğiz, çalışacağız, mesleğimizi en üst seviyeye taşıyacağız. Hedeflere ulaşmak için çalışmamız, çabalamamız ve kararlı olmamız gerekiyor. Tüm bunlar için de çalışmamız gerekiyor. İnanın. Bir kere inandığımızda başarısızlık gibisi yoktur” dedi.

Öğrencilerle yıllar sonra salonda buluşacağına ve kendisine kariyerleri hakkında güzel şeyler anlatacaklarına inandığını belirten Başkan Başdeğirmen, “Yıllar sonra buluştuğumuz zaman ‘Başkanım, İBKM’de bizimle konuştunuz’ diyecekler. , şu anda bu holdingin CEO’suyum’ ya da ‘Ben bu bakanlığın bu birimindeyim’ herhalde.” “‘Bakan’ diyeceksiniz. Bunları sizden duyacağız. Size inanıyorum ve güveniyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğitimci Batuhan Kürkçü’ye günün anısına gül ve lavanta tablosu hediye etti. Kürkçü daha sonra öğrencilerle ‘Hayat Sizi Çağırıyor’ söyleşisi gerçekleştirdi. -ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu