Ekonomi

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yüzde 0,27 artışla 5.163,29 puandan başladı.

Açılışta BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 13,90 puan ve yüzde 0,27 yükselerek 5.163,29 puana yükseldi.

Bankacılık endeksi yüzde 0,04 azalırken, holding endeksi yüzde 0,01 ile sınırlı bir artış kaydetti. Branş endekslerinin ortasında ise yüzde 5,57 ile taş ve toprak ana sanayi ve yüzde 0,31 ile metal en çok kaybeden sanayi oldu.

BİST 100 endeksi dün dalgalı bir seyir izledikten sonra günü 5.149,39 puanda kapatarak bir önceki kapanış seviyesinin oldukça üzerine çıktı.

Analistler, dünya genelinde açıklanan verilerin karışık bir tablo ortaya koymasıyla birlikte para politikalarına ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini ve bu durumun borsalardaki risk iştahının da düşük kalmasına neden olduğunu belirtti.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki ay faiz oranlarını 25 baz puan artıracağını ve yıl boyunca indirim sürecine başlamayacağını belirten analistler, bugün açıklanacak olan toplantı tutanaklarının kritik olacağına dikkat çekti. geleceğe yönelik beklentilerin şekillenmesinde

Analistler, bugünün veri gündeminde ülkede imalat sanayi kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksi, Almanya’da enflasyon ve Ifo iş dünyası endeksinin öne çıktığını belirtti. bulduğunu bildirdi.

haber-duzkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu