Haber

Bu hafta yağmurlu mu? 13-14 Kasım’da yağmur var mı? Hava Durumu tahmini!

“13-14 Kasım’da hava yağmurlu mu, bugün yağmur var mı, hava durumu nasıl?” sorularına yanıt aranıyor. Ülke genelinde havanın nasıl olacağı, bugün yağmur yağıp yağmayacağı merak ediliyor. 13-14 Kasım yağmurlu mu? Bugün yağmur var mı? Hava Durumu tahmini! Detaylar haberimizde…

13-14 KASIM’DA YAĞMURLU MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağanak yağış uyarısı yapılan Bodrum’da aralıklı sağanak yağış etkili oldu. Yağmurla birlikte yollarda su birikintileri oluştu. Su birikintilerinin olduğu bölgelerde sürücüler dikkatli bir şekilde ilerledi. Yağmuru görmezden gelip hızlı giden sürücüler kazalara neden oldu.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde takip mesafesini ihlal eden kamyonet, aynı istikamette giden cipe çarptı ve su birikintisine gelince yavaşladı. Kaza maddi hasarla önlendi. Yollarda yağmura yakalanan vatandaşlar sığınak aradı.

Bodrum Belediyesi yetkilileri yağış sırasında önleyici tedbirler alarak sorunların önüne geçmeye çalıştı. Bodrum Belediyesi Emniyet Müdürlüğü, Temizlik İşleri, Halkla İlişkiler Birimi, Park ve Bahçeler, Güçlendirme Hizmetleri ve Fen İşleri ekipleri yağışın etkilerini en aza indirmek için koordineli bir şekilde çalıştı.

Su baskını riskine karşı dere yatakları incelendi ve yağmur nedeniyle taşan menhollerin çevresi temizlendi. Gruplar ayrıca çöp araçlarının kapattığı ızgaraları açarak ızgaraların üst kısımlarını temizledi. Ana arterlerde yapılan incelemelerde araçların geçişini engelleyen toprak ve taş birikintileri toplanırken, yağış nedeniyle aksiliklerin yaşandığı mahallelere hızlı müdahale edildi.

BUGÜN YAĞMUR MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul’da sağanak yağış etkili oldu. Yağmurun ardından ortaya çıkan gökkuşağı renkli görüntüler oluşturdu. Gökkuşağı en çok Küçükçekmece, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Esenyurt ilçelerinde görüldü. O anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi.

HAVA DURUMU TAHMİNİ

Şiddetli yağış Çanakkale’de hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün Çanakkale için sarı kod uyarısı yapmasının ardından sabah saat 08.00’de şiddetli yağmur başladı. Şiddetli yağış kısa sürede bazı cadde ve sokakları göle çevirdi.

Zaman zaman şiddetli yağmur ve su birikintileri sokaklarda yürümeyi zorlaştırdı. Sokak ve caddelerde su birikintileri oluştu. Yolları kaplayan su nedeniyle araçlar ilerlemekte zorlandı.

Çanakkale Belediyesi ekipleri, suyun biriktiği bölgelerdeki suyu tahliye etmek ve rögar kapaklarının tıkanmasını önlemek amacıyla temizlik çalışması gerçekleştirdi.

yumurtalikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu