Haber

Büyükşehir Üreten Kadınlar Festivali onbinleri ağırladı

Büyükşehir Kadın Üretme Festivali onbinleri ağırladı

Büyükşehir Belediyesi ile Kadın Şenliği yapmak kadınlara yeni bir soluk getirdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3’üncüsü düzenlenen DENİZLİ – Büyükşehir Üreten Kadınlar Festivali, el emeği ürünlerini sergileyen kadınlara yeni bir soluk getirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 3. Büyükşehir Üreten Kadınlar Festivali, 19-21 Ocak tarihleri ​​arasında Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kadınlar 260 stantta el yapımı ürünlerini sergileyerek aile ekonomilerine katkıda bulunurken, Denizli’nin en renkli festivali olarak anılan organizasyonda konserlerden söyleşilere, atölyelerden sihirbaz gösterilerine kadar birbirinden keyifli programlar düzenlendi. Türk sinemasının ustası Perihan Savaş’ın röportajıyla başlayan festivalin hafta sonu programında Denizlililer festival alanına akın etti. Türk müziğinin başarılı müzisyenlerinden Öykü Gürman, “Akademisyen Anne” olarak anılan yazar Saniye Bencik Kangal, ünlü astrolog Hande Kazanova, Masterchef Büşra Zambak ve Türk Sanat Müziğinin sevilen topluluğu İncesaz sahne aldı. Denizli halkı.

Festival doluydu

Üç gün boyunca on binlerce vatandaşın ağırlandığı festivalin her anı dolu dolu geçti. Dev etkinlikte uzmanlar çini sanatı, sağlıklı beslenme, sosyal medya ile satış alanı oluşturma, uyanış, yüzleşme, kabullenme, yemek, nefes ve farkındalık çalışmaları, evde egzersiz gibi konularda atölye çalışmaları düzenledi. Tiyatro gösterilerinin de sergilendiği festivalde sihirbaz gösterileri, bando konserleri, yüz boyama, palyaço, sosis balon dağıtımı, planetaryum gösterileri ve flash mob etkinlikleri de gerçekleştirildi.

Zolan çifti kadınları yalnız bırakmadı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, festival döneminde kadınları yalnız bırakmadı. Stant açan kadınları ziyaret ederek hayırlı işler dileyen ve vatandaşlarla sohbet eden lider Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, sanatçıların programlarına da katılarak festivalin sevincine ortak oldu. Üç gün süren festivalin dolu dolu geçtiğini vurgulayan Önder Zolan, üreten ve çalışan kadınlara destek olmaya devam edeceklerini vurguladı. Üretimin çok değerli olduğunu, Denizli’nin ve Türkiye’nin üreterek daha ileriye gideceğine işaret eden Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin kadınlara tüm imkanlarıyla destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Büyükşehir Kadın Üreten Festival’e kadınların talebinin çok yoğun olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Hanımlarımıza yeni ufuklar açacak olan festivalimiz çok güzel geçti. İnşallah hep birlikte şehrimizi daha ileriye, daha güzele taşımanın gayreti içinde olacağız.” El ele, kalp kalbe.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu