Haber

Çin, 2023 İçin Sermaye Piyasası Reformu Önceliklerini Belirledi

PEKİN, 3 Şubat (Xinhua) — Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Kurulu (CSRC) Perşembe günü düzenlediği bir çalıştayda ülkenin 2023’teki sermaye piyasası reformu ve gelişimi için önceliklerini sıraladı.

Konferanstan sonra yapılan yazılı açıklamada CSRC, kapsamlı, sicile dayalı bir halka arz reformunun uygulanması için her türlü çabanın gösterileceğini söyledi.

Komisyon, sermaye piyasasının kurumsal reformunu her zaman ileriye götürme ve dış pazarlarla bağlantıyı güçlendirme sözü verdi.

CSRC, hisse senedi, tahvil, finansman, birleşme ve satın alma politikalarının teknoloji firmaları için daha kapsayıcı ve uygun olacağını ve özel sektör, küçük firmalar ve emlak gibi temel varlık alanlarına ve zayıf halkalara hizmet etmek için daha fazla önlemin duyurulacağını söyledi.

Çalıştayın sonuçlarına göre borsaya kote şirketlerin kalitesinin artırılmasına yönelik yeni bir üç yıllık eylem planı hayata geçirilecek, sermaye fonlarının yüksek kaliteli gelişimini takip ederek daha fazla orta ve uzun vadeli fon çekmek için çaba gösterilecek. markete.

CSRC ayrıca özel sermaye ve tahvil temerrütleri gibi kilit değer alanlarında izlemeyi iyileştirme, usulsüzlüklerle mücadele etme ve erken harekete geçmek ve risklerden kaçınmak için daha proaktif olma taahhüdünde bulundu.

akyakahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu