Haber

Diyarbakır Valiliği 250 okula spor malzemesi desteği sağladı

Diyarbakır Valiliği, gençlerin ve çocukların spor becerilerini desteklemek ve spora olan ilgiyi artırmak amacıyla kentteki 250 okula spor malzemesi yardımında bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından merkez Kayapınar ilçesindeki Talaytepe Spor Merkezi’nde düzenlenen program öğretmen, okul müdürü ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından malzeme dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, çocukların ve gençlerin sportif becerilerini geliştirmek için ellerindeki tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Belediyenin spor tesisinde 2023 yılında 32 bin çocuğu ve genci sporla buluşturacaklarını belirten Vali Su, “Hem valilik hem de Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi yetişmesi için her türlü imkânı seferber ediyoruz. Biz de öğrencilerin eğitim-öğretim alanında başarılı olmasını sağlamak için imkanlarımızı seferber ediyoruz.” Sağlıklı bireyler olabilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Eğitim konusunda ise Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl 15 bin çocuğumuzu üniversite ve lise hazırlık kurslarına ücretsiz gönderdik. Spor alanında da gerek Büyükşehir Belediyesi olarak gerekse valilik olarak ilimiz genelinde çocuklarımıza birçok imkan sunduk. “Sporu sunmaya devam ediyoruz. 2023 yılında Büyükşehir Belediyemize ait spor tesislerinde spor yapmak isteyen 32 bin çocuğu buluşturduk. 2022 yılında ise 22 bin çocuğu buluşturduk. İnşallah bu yıl daha da arttıracağız. Allah izin verirse spor malzemelerimizi Diyarbakır’daki 250 okula dağıtacağız” dedi. .

Son iki yılda kent genelinde 1 milyar liranın üzerinde spor tesisi yatırımı yaptıklarını belirten Su, “Son iki yılda kent genelinde 1 milyar liranın üzerinde spor tesisi yatırımı yaptık. Tüm bu hizmetler sayesinde çocuklarımız sağlık açısından kendilerini daha zinde hissedecek ve sağlıklı kalacaklar.” “Bireysel olarak derslerinde ve eğitimlerinde mutlaka başarılı olacaklardır” dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali şunları söyledi:

“Diyarbakır Valimiz Ali İhsan Su, yaptığımız her çalışmada bizlere her türlü desteği sunuyor. Bizi cesaretlendiriyor. Öğrencilerimize spor aletlerini sağlıklı günlerde kullanmalarını diliyorum. Bayram yaklaşıyor, herkese güzel bir bayram diliyorum. ” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu