Haber

DSP kararını bugün açıklayacak

ANKARA (İGFA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, DSP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Önder Aksakal’ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından kamera karşısına geçen başkanların, DSP’nin saat 14.00’te gerçekleştireceği liderler kurulu toplantısının ardından saat 16.00’da kararını açıklayacağı açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, seçimlerde birlikte yürüyebileceklerini düşündükleri için bu ziyareti yaptıklarını belirtti.

DSP Genel Lider Genel Başkanı Aksakal, yeni dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşınması konusundaki görüşlerini paylaştıklarını belirterek, DSP olarak ilkeli duruş, dürüstlük ve şeffaflık ile yollarına devam edeceklerini söyledi. DSP olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda sonuçlanması ve istikrarın bozulmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Aksakali, ziyareti ve teklifleri için teşekkür ederek, “Solcu olarak görüşlerimizi paylaştık. Parti, TBMM’de yer alarak katkıda bulunmak istiyor. AK Parti Genel Merkezi’nde açıklama yapmayı planlıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu