Haber

Ekinci ‘tesadüf’: Aynı üniversitede aynı soyadı taşıyan 5 akademisyen

Üniversitelerde akrabalık bağına dayalı atama tartışmaları sürüyor. Bu üniversitelerden biri de Erzincan’daki Binali Yıldırım Üniversitesi’dir. İddiaya göre personel alımından sorumlu rektör yardımcısı olarak görev yapan Prof. Ali Ercan Ekinci’nin yaptığı atamalar üniversitede tepkilere neden oldu.

PROF. EVET, DOÇ. ARAŞTIRMA GÖREVİ VAR…

Üniversitenin Edebiyat Fakültesi’nde aynı soyadını taşıyan iki akademisyen bulunmaktadır. prof. Ali Ercan aynı zamanda Rektör Yardımcısıdır. H. ekinci ise Ekinci H. Ekinci, Fen-Edebiyat Fakültesi’nde hekim öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

HB Ekinci, Spor Bilimleri Fakültesi’nin sorumlusudur. Bu üç ismin dışında üniversitede aynı soyadlı 2 kişi daha görev yapıyor. LO Ekinci İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışırken, E. Ekinci Üzümlü Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

.

RANDEVULARI KİM YAPTIK?

İddiaya göre aynı soyadını taşıyan akademisyenleri üniversiteye götüren kişinin Rektör Yardımcısı Prof. Ercan Ekinci olduğu iddia edildi. İddiaları öğrenmek için aradığımız Ekinci’ye ulaşamadık. Ancak atamalarla ilgili konuşan bir akademisyen, söz konusu atamaların liyakat esasına göre değil, arkadaş ve akraba ilişkilerine göre yapıldığını belirterek, bu atamaların üniversitede rahatsızlık yarattığını söyledi.

goynucek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu