Ekonomi

Erdoğan: Enflasyonu yeniden tek hanelere indireceğiz.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Bugün aynı zamanda ihracat şampiyonu olma eğilimini başarıyla sürdüren firmalarımızın ödüllerini takdim ettik. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Emekleriniz ve fedakarlıklarınız için teşekkür ederiz.

Tüm ihracatçılarımızla gurur duyuyorum. kardeşlerim sizinle gurur duyuyorum Sizler milletimizin gurur kaynağısınız.

Bugün dünyanın en ücra köşelerinde bile Made in Turkey damgalı eserlerimiz varsa bunda en büyük pay ihracatçılarımızındır. Türkiye’nin potansiyelini değerlendirip ekonomiye destek olduğunuz için hepinize şükranlarımı sunuyorum.

Siyasi arayışlarımız boyunca ihracatçılarımızı her zaman yol, dava ve kader yoldaşım olarak gördüm. Hangi görevde olursak olalım, dertlerinizle yakından ilgileniyoruz. Kapılarımızı sizlere ve temsilcilerinize tüm kalbimizle açık tuttuk. Gündemdeki konuları samimi bir şekilde istişare ettik ve tartıştık. TİM, taleplerini bize iletti, yükünü dile getirdi, ufku ve yolu açacak teklifler sundu.

Şirketlerimizin birikmiş alacaklarını bir gün tahsil ettik ve serbest ticaret anlaşmaları ile ticaretimizin önündeki engelleri kaldırdık. Bir gün oldu, ülkemize yatırım çekmek için daha önce gitmediğimiz yerlere gittik. Uzak yakın demeden ter döktük, çalıştık.

Enflasyonu tek haneye indireceğiz

Bu yeni dönemde hiç beklemeden adımlarımızı attık ve hızla çalışmalara başladık. Enflasyonu tek haneli rakamlara indirecek, cari fazla vererek büyüme hedefimizi sürdüreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu