Haber

FIFA’dan devrim niteliğinde karar! Dünya Kulüpler Kupası’na 32 takım katılacak

FIFA’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, konsey toplantısında alınan kararlar açıklandı. Toplantıda, 2025 yılından itibaren 4 yılda bir düzenlenecek olan FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nın yeni formatının onaylandığı belirtildi.

32 EKİP İLE GERÇEKLEŞECEK

İlki Haziran-Temmuz 2025’te 32 takımın yer alacağı turnuvada UEFA’nın 12, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) 6, Asya Futbol Konfederasyonu (AFC), Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu (CONCACAF) ) ve Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF). ) 4’er kişilik, Okyanusya Futbol Konfederasyonu (OFC) ve ev sahibi ülke birer grupla temsil edilecek.

11 MİLYAR DOLAR GELİR BEKLENİYOR

Mevcut formatta yedi kulüple oynanacak olan 2023 FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nın 12-22 Aralık tarihlerinde ev sahipliğinin Suudi Arabistan’a verildiği belirtildi. Öte yandan Kanada, Meksika ve ABD’nin 2026 FIFA Dünya Kupası’na ev sahibi olarak doğrudan katılımının onaylandığı belirtilirken, CONCACAF’a ayrılan kontenjanın üç ülkenin katılımıyla 3’e düşürüleceği belirtildi. Ayrıca 2019-2022 döneminde 7.6 milyar dolarlık rekor gelir elde ettiğini belirten ve 2023-2026 döneminde 11 milyar dolar gelir beklediğini belirten FIFA’nın 2022 faaliyet raporunun onaylandığı bildirildi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu