Haber

Galatasaray’da Barış Alper Yılmaz, ligde gösterdikleri iyi performansı sürdüreceklerine inanıyor.

Galatasaraylı futbolcu Barış Alper Yılmaz, 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle SporToto Süper Lig’e verilen aradan sonra kaldıkları yerden devam etmek istediklerini söyledi.

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezi’nde kampa giren sarı-kırmızılı takımın kanat oyuncusu Barış Alper Yılmaz basına açıklama yaptı.

Ligin ikinci yarısının hazırlıklarına İstanbul’da başladıklarını belirten Barış Alper, “İstanbul’daki kampımız çok güzel geçti. Antalya’ya geldik. Burada da güzel bir kamp yapacağımızı düşünüyorum. Geçmesini diliyorum. kazasız.” söz konusu.

Takımların zaman zaman form düşüklüğü yaşayabileceğine değinen 22 yaşındaki futbolcu, “Futbol her zaman aynı oynanmıyor. Bazen hatalar yapabiliyoruz ama biz Galatasaray’ız. En iyi Galatasaray’ın bizde olacağına inanıyorum. Hayranlarımızın desteğiyle izledik. İyi ve sıkı çalışıyoruz.” dedi.

Aranın kendileri için iyi olacağını söyleyen Barış Alper Yılmaz, “Aradan sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.” görüş bildirdi.

Sarı-kırmızılı taraftarların kendilerini her zaman desteklediklerini vurgulayan Barış Alper, “Bazen kötü maçlar oynayabiliyoruz ama taraftarımız her zaman bizi destekliyor. Bizi desteklemeye devam etmeliler. İyi bir Galatasaray olacağına inanıyorum.” terimleri kullandı.

“Rekabet iyi bir şeydir”

Sarı-kırmızılı futbolcu, takım içindeki rekabetin kendisini geliştirdiğini kaydetti.

Barış Alper, bölgesinde önemli bir takım rekabetinin yaşandığının söylenmesinin ardından, “Rekabet güzel bir şeydir. Galatasaray’ın başarısı için tüm oyuncular yarışır. Bizim içimizde çok güzel bir dostluk var.” değerlendirmesini yaptı.

Takımda yer alan deneyimli oyunculardan çok şey öğrendiklerini anlatan genç futbolcu, “Takımda harika oyuncular var. Onlardan bir şeyler öğrenmemiz gerekiyor. Genç oyuncular olarak takımda olduğumuz için mutluyuz. Özellikle Gomis ve Icardi’den çok şey öğrenin. Onlar bizim ilham kaynağımız.” forma yorum yaptı.

“Daha iyi bir barış olacağını düşünüyorum”

Barış Alper Yılmaz, yaklaşık bir yıldır profesyonel bir ekiple çalıştığını ve kendisini her yönden geliştirmek istediğini söyledi.

Kısa süreli performanslara değil, tüm mesleğe odaklandığını belirten Barış Alper, “Bir yıldır profesyonel bir ekiple çalışıyorum. Olaya sadece birkaç maç için değil, sadece bir süreçle bakıyorum. odaklı bakış açısı. Kendimi geliştirdiğimi ve daha da ilerleyeceğimi düşünüyorum. Daha iyi bir Barış olacağını düşünüyorum.” dedi.

Kendisi için Galatasaray’a ilk geldiği zamanla bugünü karşılaştıran Barış Alper Yılmaz, “İlk geldiğimde biraz daha dağınık bir Barış vardı. Bugün her anlamda daha iyi bir Barış var. Profesyonel bir hocayla çalışıyorum. takım.” açıklama yaptı.

Mesleğinin milli futbolcu Burak Yılmaz’a benzediğinin söylenmesi üzerine Barış Alper Yılmaz, “Bunu çok söylüyorlar. Burak’ın abisini de çok seviyorum. Ona benzetilmek benim için çok güzel bir duygu. hocamın bana fırsat verdiği her yerde takımıma katkı sağlamak için.” sözlerini kullandı.

Sarı-kırmızılı futbolcu, zaman zaman forvette oynamasıyla ilgili, “Kendimi o bölgede geliştirmek istiyorum.” söz konusu.

“Hocamın benden çok umutlu olduğunu düşünüyorum”

Galatasaraylı futbolcu, teknik direktör Okan Buruk’un kendisinden umutlu olduğunu söyledi.

Barış Alper, ligin 13. haftasında 2-1 kazandıkları Beşiktaş derbisine ilk 11’de başlamaları hakkında şunları söyledi:

“Sezon başından beri çok iyi çalışıyoruz. Hocam da bana Beşiktaş derbisinde şans verdi. Hocamın benden çok umutlu olduğunu düşünüyorum. Onunla hep konuşuyorum. Eksiklerimi konuşuyoruz. Hocam Bana büyük bir maç şansı verdi. Ben de onun güvenini boşa çıkarmamak için mücadele ettim. Benim için iyi bir maçtı.”

Genç futbolcu, Katar’da devam eden Dünya Kupası ile ilgili olarak, “Dünya Kupası’nda Milli Takım’da oynamak isterdim ama olmadı. Dünya Kupası’nı yakından takip ediyorum. Favorim Brezilya.” sözlerini bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu