Haber

Karamollaoğlu: Seçimi kaybetme korkusu ne işe yaradı?

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “6 siyasi partinin genel başkanı olarak ‘Cumhur İttifakı’na oy istiyorlar. Biz haindik, hani hastalık ve zillet ittifakıydık. şimdi oldu Meğer seçimi kaybetme korkusu ve iktidarın nimetlerinden biri 5 yıl daha istifade etme arzusu nedir?” dedim.

SP lideri Karamollaoğlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 6’lı masaya “Gelin Erdoğan’ın etrafında birleşelim” çağrısına ilişkin, “6 siyasi partinin genel başkanı olarak ‘Milli İttifakı’na oy istiyorlar. hainler hani hastayız biz de rezalet ittifakıydık ne oldu ama seçimi kaybetme korkusu ve iktidarın nimetlerinden 5 yıl daha yararlanma arzusuna ne oldu? Dün ‘hain’ ilan ettiklerinle bugün dost olabilmek, bugün ‘dost’ dediklerine yarın ‘düşmanım’ diyebilmek, seni karakter Kazanmış olabilirsin ama üzgünüm, bu değil’ Bizim siyasi anlayışımıza uymaz, siz kendinize yakıştırırsınız bize yakışmaz.Diyelim ki biz genel liderler ‘Bahçeli’yi rencide etmeyelim tek tek Erdoğan’a oy verelim’ diyoruz. Bu kendilerini kurtaracak.Düşünüyorlar mı?” dedim.

‘Düzen MUTLAKA DEĞİŞMELİ’ Karamollaoğlu, iktidarın ve vatandaşın gündeminin birbirinden farklı olduğunu belirterek, “Bir yanda boş laflar, bir yanda boş potlar. Bir yanda bir avuç insanlar milyonlarca liralık ihaleleri paylaşıyor bir yandan da milyonlarca insan 1-2 bin liralık borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor.Bakın geçenlerde yeni bir uluslararası rapor yayınlandı.Kısacası bu rapor diyor ki , ‘Kriz zenginlerin işine geldi.’ Türkiye’nin en zengin 13 milyarderine göre, nüfusun yarısının serveti 38,9 milyar dolara karşı 38,5 milyar dolar. 13 kişinin serveti 44 milyondan fazla. En zengin yüzde 1’in serveti en düşük yüzdede. 90’ların servetinin 1,4 katı. Eksiksiz bir “zayıf olan zarar görsün” sistemidir. Bu düzenleme bir zulüm düzenidir ve mutlaka değişmelidir” dedi.

Türkiye’nin bir yol ayrımında olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Adaletten ekonomiye, eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, güvenlikten dış politikaya geçiş zamanıdır. Çünkü bu trenin gittiği yön yanlıştır. karşıdan görünen ışığı tünelden çıkış işareti olarak göstermeye çalışırlar, gökyüzünde beliren ışık ise karşı yönden son hızla gelen başka bir trenin ışığıdır ve neredeyse çarpar. Enflasyondaki baz etkisini ‘Enflasyonu düşürdük’ diye ortaya koymak için çarşı-pazarda durum ortada çünkü fiyatlar cepte olmadığı için zarar ediyor. Gerçek enflasyon. düştü ve bu aslında bir başarısızlık hikayesi, bir başarı değil. Bu, ekonomi bir zirveden aşağı yuvarlanırken, sadece izlediğiniz ve suratınızın kendi kendine kesilmesini beklediğiniz anlamına gelir. Peki sonuç? Sert bir şekilde yere çarptı” dedi.

haberkurtun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu