Haber

Kayseri Talas’ta zabıtadan ‘barış’ denetimi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de Talas Belediyesi zabıta ekipleri dilencilik, çevre kirliliği, kaldırım işgali, kamu malına zarar verme, yeşil alanlara park etme ve fahiş fiyatlar gibi denetimlerde toplam 1.702 işlem gerçekleştirdi.

Denetimler sonucunda geçen yıl trafik ışıklarında ve cami önlerinde dilenen 144 kişiye idari para cezası verildi.

Ayrıca kaldırımı işgal eden 1.061 kişi, engelli geçidine park eden 84 kişi ve yeşil alana park eden 181 kişi olmak üzere toplam 1.326 kişiye idari para cezası uygulandı.

Öte yandan, izinsiz olarak meydan, cadde, bulvar ve caddelerden çıkarılan molozlar, çöp atma saatleri dışında iş yeri ve apartmanlardan çıkarılan çöpler, izinsiz dökülen hafriyat ve inşaat atıkları nedeniyle 142 kişiye idari para cezası uygulandı.

Bunların yanı sıra kamu malına zarar veren 19 kişi tespit edilerek süreç yürütülürken, ilgili heyet ile birlikte fahiş fiyat ve stok kontrolleri kesintisiz devam etti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez’in uyumuyla yürütülen denetimlerde güvenli raf uygunluğu, son kullanma tarihi ve fahiş fiyat artışı gibi konularda tutarsız olduğu tespit edilen 71 işletmeye idari para cezası uygulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu