Haber

Kıyı ve deniz ekosistemlerinin korunmasına yönelik Muğla’da çalıştay düzenlenecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, “Kıyı ve Deniz Ekosistemlerinin Korunması ve Yönetimi ile Mapa Şamandıra Uygulama Modelleri Çalıştayı” yapılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, Muğla’da yarın yapılacak çalıştaya, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ve Hasan Suver, Muğla Valisi Orhan Tavlı ile Tabiat Varlıklarını Muhafaza Genel Müdürü Dr. Abdullah Uçan katılacak.

Açıklamada tabirlerine yer verilen Tabiat Varlıklarını Müdafaa Genel Müdürü Uçan, kıyı, koy ve körfez ekosistemlerinin denetiminin ve sürdürülebilirliğinin sağlanması, alınması gerekli önlemlerin belirlenmesi, bu alanlarla ilgili çalışmaların sonuçlarının bilimsel temelli bir ortamda görüşülmesi ve kamuoyuyla paylaşılması maksadıyla çalıştay düzenlediklerini bildirdi.

Konusunda uzman akademisyenler, araştırmacılar, kamu kurum ve kuruluşları, özel bölüm, sivil toplum kuruluşları, birlikler ve derneklerin katılacağı çalıştayın, Türkiye Etraf Ajansının katkıları ve Tabiat Varlıklarını Müdafaa Genel Müdürlüğünün tertibinde düzenleneceğini söz etti.

Tabiat Varlıklarını Müdafaa Genel Müdürü Abdullah Uçan, üç gün sürecek ve birinci iki gününde 6 panelin düzenleneceği çalıştayın son gününde arazi çalışması yapılmasının planlandığını aktardı.

Uçan, çalıştaya, 10 farklı üniversite ve 15 sivil toplum örgütü ile İspanya, İtalya, Fransa üzere ülkelerin memleketler arası kuruluşlarından 28 panelistin katılacağını bildirdi. ???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu