Haber

Mahsun Kırmızıgül’un yeni filmi “Prestij Meselesi” 3 Şubat’ta vizyona girecek

Senaryosunu Mahsun Kırmızıgül’ün kaleme aldığı, müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Anadolu’nun dört bir yanından bulduğu yetenekli genç müzisyenleri keşfetmesini ele alan “Prestij Meselesi” filminin çekimleri tamamlandı.

Haluk Levent, Özcan Deniz ve Mahsun Kırmızıgül’ün starlığa uzanan hikayelerinin de işlendiği sinemanın basın toplantısı, çekimlerin son gününde Eski İtibar Müzik Binası’nda gerçekleşti.

Toplantıya katılan Kırmızıgül, “Prestij Meselesi” filminin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirterek, “Bu bir otobiyografi filmi. Hem benim yaşantımdan kesitler var hem sevdiğim dostlarımın yaşantılarından. En önemlisi de ülkenin dört bir yanından bizleri bulan, bizlerle yol yürüyen bir yıldız avcısının, Hilmi Topaloğlu’nun hayatını anlatıyor. Biz ona çok şey borçluyuz. Onunla tanışmamız ve yan yana gelmemiz büsbütün mukadderat.” dedi.

Mahsun Kırmızıgül, Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nda 9 yılının geçtiğini vurgulayarak, şunları aktardı:

“Hilmi Topaloğlu’yla Unkapanı’ndaki basamaklarda tanıştım. O günü hayatımın sonuna kadar hiç unutmayacağım. Geçmişte yaptığım kasetler berbattı, satılmamıştı. Tüm umudu kaybetmiştim. Tam o esnada Hilmi Topaloğlu beni o basamaklarda durdurup, ‘Sen Mahsun Kırmızıgül müsün?’ diye sordu. Ben de ‘Evet’ deyince, ‘Sen bir starsın.’ demişti bana. Bugün bu sineması o iki söz için yaptım.”

Senaryo gerçeklere dayalı olduğu için filmin samimi olduğuna işaret eden sanatçı, “Bu rabbin yazdığı bir senaryo aslında. Benim kalem oynattığım yer çok azdır. Bir iki yerde kurmaca var. Geneli gerçek kıssalara dayandığı için çok zorlanmadım.” ifadelerini kullandı.

“Hilmi Topaloğlu üzere harikulade bir zekayı canlandırmak gurur verici”

Oyuncu Engin Hepileri de filmin Türk sineması için önemli bir mihenk taşı olacağının altını çizerek, “Hilmi Topaloğlu üzere harikulade bir zeka, karakter, herkesi gerisinden sürükleyebilecek kadar güçlü bir yüreği canlandırmış olmak gurur verici. Çok hoş sahneler çektik. Sinemanın başarılı olacağını birinci günden anlamıştım. Harikulade hislerle bezeli görsel bir şenlikle karşılaşacak izleyiciler.” diye konuştu.

Filmde “Semiha” karakterini canlandıran oyuncu Aslıhan Güner ise Kırmızıgül filmi kendisine ilk anlattığında kalbindeki sinema aşkının ne kadar kuvvetli olduğunu hissettiğini dile getirdi.

Güner canlandırdığı karakter için yaşadığı dönüşüme işaret ederek, “Filmde canlandırdığım karakter için kostüm, saçlar ve makyaj manasında çok önemli değişiklikler yaşadım. Bir oyuncu olarak karakterlerde ne kadar değişip dönüşebiliyorsam o kadar nefes aldığımı hissediyorum. Bu yüzden sonuna kadar nefes aldığım çok keyifle oynadığım bir sinema oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Ünlü isimlerin müzik dünyasındaki mücadelesi anlatılacak

Oyuncu Eser Yenenler de film için yaşadığı fiziksel değişikliklere dikkati çekerek, “Hayatımda bu kadar değişiklik yaşadığım bir proje olmadı. 25 yıldır diyet yapıyorum birinci kere bu sinema için ve Mahsun Kızmızıgül sayesinde 13 kilo verdim.” dedi.

Filmde Mahsun Kırmızıgül’ün gençliğini canlandıran oğlu Mahmut Kırmızıgül ise babasını canlandırmanın çok heyecan verici bir deneyim olduğunu aktararak, “Ona farklı bir gözle bakmak zorunda kaldım. Oyuncu olmadığım için eğitim aldım ve ağır bir hazırlık süreci geçirdim.” tabirlerini kullandı.

Direktör koltuğuna da Kırmızıgül’ün oturduğu filmin yapımcılığını, Boyut Film adına Murat Tokat üstlendi.

Oyuncuları arasında Onur Gözeten, Ali Erkin, Melisa Döngel, Yiğit Kalkavan ile Necmi Yapıcı’nın da yer aldığı sinemanın Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerde de gösterilmesi planlanıyor.

Prestij Müzik ailesinin doğuşu ve yükselişini ele alan filmde, 1990’lardan bugüne Özcan Deniz, Haluk Levent ve Mahsun Kırmızıgül’ün de aralarında bulunduğu sanatçıların mesleklerine olan tutkuları ve hayat mücadeleleri anlatılacak.

Film, 3 Şubat’ta vizyona girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu