İş

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ile İşbirliğine Hazırlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meslek Merkezi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ile işbirliğine hazırlanıyor. Meslek Merkezi ile işbirliği içinde; Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, çalışanların istihdamı, mesleki eğitimi, yetenek dönüşümü, sertifikasyonu, girişimciliği ve kurumsal gelişimi konularında iddialara zemin hazırlayacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projesi olan Kariyer Merkezi, iş dünyasına yönelik çalışmalar geliştirmek için Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ile işbirliğine hazırlanıyor. Bu kapsamda ev sahipliğinde Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’nin yaptığı program; Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, Mesleki Merkez Müdürü Serkan Özada, OSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Mersin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. , Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Lider Danışmanı Umut Oğur ve sektör departman temsilcileri katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meslek Merkezi öncülüğünde düzenlenen ziyarette, bölgedeki sanayi firmalarının işçi ihtiyacı, orta eleman yetiştirme programları, mesleki eğitim ve belgelendirme, girişimcilik, işveren ve çalışanlara yönelik eğitim modülleri gibi konularda iş birliği ve projelere değinildi. tartışıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökayaz, yaptığı değerlendirmede; Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’in istihdam potansiyelinin artırılması, mesleki eğitimin güçlendirilmesi, girişimciliğin desteklenmesi gibi birçok konuda kurumlarla iş birliği içinde olduklarını belirtti.

Kariyer Merkezi Müdürü Özada, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli iş gücü yetiştirmek ve işverenler ile iş adaylarını buluşturmak için çalıştıklarını söyledi. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin Mersin’in en değerli sanayi ve üretim merkezi olduğunu belirten Özada, klasik iş modellerinden dijital iş modellerine geçişte; İnsan kaynakları süreçlerinde de büyük bir değişim yaşandığının altını çizdi. Özada, sanayi kolu ile işbirliklerini geliştirerek bölgedeki firmaları insan kaynağı anlamında destekleyecek projeler geliştirmek ve işgücü ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini söyledi.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Türkiye’nin en değerli sanayi bölgelerinden biri olduklarını belirterek, bölgeye yatırım çekmek ve burayı bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Tekli, bölgenin istihdam potansiyelinin artırılması, sanayi kolunun orta eleman ihtiyacının karşılanması ve firmalara yönelik eğitimlerde işbirliğinin değerine değindi.

Sunumların ardından firmalara dijital dönüşüm ve yalın üretim süreçlerinde eğitim ve danışmanlık hizmeti veren MTOSB bünyesindeki model fabrika ziyaret edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu