Haber

Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne kaçak yol çalışması şikayeti

GENÇAĞA KARAFAZLI

OrduÇevre Derneği (ORÇEV), Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi sahilinde kaçak yol çalışması yapıldığını belgelediklerini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, “Şu anda Ordu Belediyesi suç işliyor. Öncelikle hukuka aykırı, imara aykırı, mahkeme kararına aykırı olarak kaçak çalışmalar yapılıyor.”

Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül ise, “Açtığımız dava mahkeme kararıyla iptal edildi. Daha sonra tekrar proje çizildi ve ‘ÇED gerekli’ raporu alındı. Burada halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı. ama süreç henüz orada kalmadı. Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi artık burayı hukuka aykırı bir mahkeme olarak kullanıyor.” “Aldıkları kararlara rağmen hukuka ve imar planlarına aykırı olarak burayı doldurmaya başladılar” dedi.

“BELEDİYE YASALARI, KURALLARI, YÖNETMELİKLERİ VE MAHKEME KARARLARINI DİNLEMİYOR”

Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, yönetim kurulu üyeleri, avukat Haluk Türkmen ve Coşkun Özbucak, mahallelilerin bilgi vermesinin ardından olay yerine gittiklerini belirtti. Olay yerinde konuyla ilgili açıklama yapan Ertuğrul Gazi Gönül, şunları söyledi:

“Ordu Melet sahilindeyiz. Ordu Çevre Derneği olarak daha önce burada açtığımız bir dava vardı. Bu davanın konusu oluşturulacak bisiklet yolu ve eğlence alanıydı. Açtığımız dava da mahkeme tarafından iptal edildi. Daha sonra yeniden proje hazırlandı. ‘ÇED gerekli’ raporu geldi. Burada halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı ancak süreç artık orada durdu. Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi burayı doldurmaya başladı. Kanuna ve imar planlarına, hukuka aykırı mahkeme kararlarına rağmen 15-20 gün önce buradan bizi arayıp bilgi verdiler. “Şu anda Ordu Belediyesi suç işliyor. Her şeyden önce hukuka aykırı, imara aykırı, mahkeme kararına aykırı bir çalışma yapılıyor.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-erdek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu