Haber

Osmaniye Valisi Yılmaz: Devlet olarak bu süreçten vicdanımız rahat çıktık

Vali Yılmaz: “Devlet olarak bu süreçten vicdanımız rahat çıktık”

OSMANİYE – Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kentteki son durum hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Vatandaşların barınması konusunda ilk günden itibaren tüm devlet kurum ve kuruluşlarının çok önemli bir çalışma içerisine girdiğine işaret eden Vali Yılmaz, “Bu anlamda vatandaşlarımız öncelikle çadır kentlerde, ardından konteyner kentlerde barınacak. İnşallah kalıcı konutlara geçene kadar vatandaşlarımız konteyner kentlerde yaşamlarını sürdürürler. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, yapılacak çalışmalar hakkında basına bilgi verdi. Vali Yılmaz, Osmaniye’nin de depremden etkilendiğini belirterek, “Bu depremde çok bina yıkıldı. Koleksiyonu topladığımızda 687 binanın yıkılmış olduğunu gördük. Hemen yıkılmak üzere 488 bina belirledik. Bunları yıktık. Enkazını kaldırdık, yıkılanların en azını kaldırdık, 10 bin, “20 civarında ağır hasarlı binamız var. Onların ihalesini yaptık, sözleşmesini imzaladık. Onlara 90 gün verdik. İnşallah 3 ayda şehrimizi bu görüntüden kurtarmak istiyoruz” dedi.

Vali Erdinç Yılmaz, “Devlet olarak bu süreçten vicdanımız rahat çıktık” diyen Vali Erdinç Yılmaz, “Aslında devletimiz bu süreçte büyük emek verdi. Allah’ın izniyle Cevdetiye’ye hızla bin konut yapıyoruz bunun alt yapısını da yapıyoruz Avrupa Birliği ile çalışan bir firma Avrupa Birliği’nden hibe şeklinde alıyor. çelik konstrüksiyon üzerine yapılacak.Tamamladığımızda merkezde çarşı merkezi oluşturacağız.Ayrıca tabi ki 11 bin 600 konutluk kalıcı konutlarımızın inşaatına da başladık.Hızlı bir şekilde devam ediyor. Birçok binanın pürüzlülüğü bitmek üzere, hızla devam ediyor” dedi.

haber-murgul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu