Ekonomi

Sphere Entertainment hisseleri 1. çeyrek kazançlarının tahminlerin altında kalması nedeniyle düştü

NEW YORK – Önde gelen bir canlı eğlence ve medya şirketi olan Sphere Entertainment Co. (NYSE:SPHR), 31 Mart 2024’te sona eren mali üçüncü çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını açıklayarak önemli bir gelir artışı gösterdi ancak hisse başına kazanç (EPS) beklentilerinin altında kaldı. SPHR hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %0,5 oranında hafif bir düşüş yaşadı.

Şirket üçüncü çeyrekte 321,3 milyon dolar gelir elde ederek, geçen yılın aynı çeyreğinde açıklanan 162,1 milyon dolara kıyasla %98’lik önemli bir artış kaydetti. Bununla birlikte, Sphere Entertainment’ın EPS’si -$1,33 olarak rapor edildi ve bu rakam analist tahmini olan -$0,19’un oldukça altında kaldı. Gelir artışına rağmen, şirket 324,65 milyon dolarlık konsensüs gelir tahminini karşılayamadı.

İcra Kurulu Başkanı ve CEO James L. Dolan çeyrek performansıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sphere segmentinde üst üste ikinci çeyrekte elde edilen güçlü gelirler ve pozitif düzeltilmiş işletme geliriyle, ilk sonuçlarımız Sphere’in geleneksel mekan modelini bozma potansiyelini göstermeye devam ediyor. Bu yeni mecraya yönelik talep bizi cesaretlendiriyor ve gelecekteki büyüme fırsatlarımıza olan güvenimizi koruyoruz.”

Şirketin yeni nesil eğlence ortamını içeren Sphere segmenti, önceki yıl sadece 0,6 milyon dolar olan gelirini bu çeyrekte 170,4 milyon dolara yükseltti. Bu artış büyük ölçüde, çeyrek boyunca 257 performanstan 100,5 milyon dolar gelir elde eden The Sphere Experience’dan kaynaklandı. Ayrıca, etkinlikle ilgili gelirler ve sponsorluk, tabela, Exosphere reklamları ve süit lisans ücretleri de segmentin mali başarısına katkıda bulundu.

Öte yandan, Sphere Entertainment’ın bir diğer segmenti olan MSG Networks’ün gelirlerinde %6’lık bir düşüş yaşandı ve bir önceki yıl 161,4 milyon dolar olan gelirler 151,0 milyon dolara geriledi. Bu düşüş temel olarak 8,4 milyon dolar azalan dağıtım gelirleri ve 1,5 milyon dolar azalan reklam gelirlerinden kaynaklandı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Şirketin faaliyet zararı, mali yılın üçüncü çeyreğinde 40,4 milyon dolar zarar göstererek bir önceki yılın çeyreğindeki 101,9 milyon dolarlık zarara kıyasla %60 oranında iyileşme gösterdi. Düzeltilmiş faaliyet geliri 61.5 milyon dolar olurken, bir önceki yıl düzeltilmiş faaliyet zararı 18.7 milyon dolardı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu