Haber

THY BUGÜN 89 UÇUŞ İLE 16 BİN 268 DEPREM MAĞDURUNU TAHLİYE EDECEK

DEPREM’in ardından bölgeden depremzedelerin tahliyesi için seferler yapan Türk Hava Yolları (THY), bugün 89 seferle 16 bin 268 vatandaşın tahliye edileceğini duyurdu.

10 ili etkileyen depremin ardından THY, deprem bölgelerine insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılması ve vatandaşların tahliyesi için AFAD ve yetkili makamların iş birliğiyle çalışmalarını sürdürüyor. THY Basın Danışmanı Yahya Üstün, depremin ilk gününden bu yana 186 bin 790 arama kurtarma ekibinin 1041 seferle bölgeye ulaştığını duyurdu. Havayolu şirketi bugün 89 uçuşta 16 bin 268 yolcuyu tahliye edeceğini duyurdu. Tahliye uçuşları için ücretsiz rezervasyon sürecinin devam ettiği, rezervasyonu olmayanların ise seferlerde yer olması halinde sırayla uçağa alınabilecekleri belirtildi.

Yolcular ücretsiz bilet işlemlerini havayolunun taşınabilir uygulaması ve web sitesi üzerinden yapabilecek.

9 GÜNDE 6.708 TON YARDIM MALZEMESİ TAŞINDI. Turkish Cargo, 9 günde gerçekleştirdiği yurt içi ve yurt dışı toplam 108 kargo seferiyle 6.708 tonluk yardım malzemesini afet bölgesine taşıdı. Hava kargo şirketi, aynı anda gerçekleştireceği 14 kargo seferiyle bölgeye yardım malzemesi ulaştıracak.

KÜÇÜK DOSTLARINIZI UNUTMAYIN

Tahliye uçuşlarında, depremzedelere tahliyenin yanı sıra evcil hayvan bindirme konusunda da yardımcı olunur. Sallanan alanlardan uçağa binen vatandaşların evcil hayvanlarıyla birlikte uçağa götürülmeleri için havalimanlarında taşıma kafesleri gönderilmeye başlandı. Öncelikle Malatya Havalimanı’ndan dağıtımına başlanan taşıma kafesleri, gün içinde sallanan bölgedeki diğer havalimanlarına da gönderilecek. Havayolu şirketi, afet nedeniyle evcil hayvanlarıyla birlikte uçağa binmek isteyen depremzedelerden aşı belgesi talep etme zorunluluğunu da kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu