Teknoloji

Togg İçin “Yurt Dışından Gelir” Sözü Gündemde

Türkiye’nin ilk tam elektrikli yerli otomobili T10X’i Değiştir ‘Teslimat yakın zamanda başladı. Ön sipariş çekilişlerinin kazananları, araç için ödeme yaptıktan sonra sırayla T10X’i almaya devam ediyor.

Öte yandan sosyal medyada paylaşılan bir görselden alınan kesit yeni bir tartışma başlattı. Sekiz Silindir’in Togg teslimat görselinden alınan kesitte aracın seramik kaplama işlemini yapan bir usta, araç yurt dışından getirildidiyordu.

Sosyal medyada dolaşan bölüm (Videonun 12. dakikasından itibaren)

Söz konusu bölümde bir usta, seramik kaplama uygulaması öncesi aracı temizlerken “gerekli mi” sorusuna şu yanıtı veriyor:

“Tabii ki yepyeni de olsa gerekli. Sonuçta araç bize yurt dışından geliyor, uzun bir yolculuktan geçiyor.”

Bölüm, “pot kırma” yorumuyla paylaşıldı:

Öyleyse ne anlamı var?

Usta yukarıdaki bölümden bir sonraki bölümde araç boyasında herhangi bir kusur olmadığını belirtiyor. “Gemiyi mi kastediyorsun?” soruya ” Dil sürçmesi oldu.” o cevaplar.

Ustanın “Yurt dışından geliyor” ifadesini Togg ile ilgili tartışmalara bir gönderme olarak mı kullandığını yoksa şaka mı yaptığını maalesef bilmiyoruz. Ancak Togg’un daha önce yurt dışından getirildiği iddiaları viral olan aşağıdaki görüntü üzerinden ortaya çıktı. Teyit.org tarafından yalanlandı:

Togg, T10X’in Bursa’daki fabrikada üretildiğini de şu şekilde paylaştı:

kartal-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu