Haber

“Türk, Çinli ve İranlı şirketler Rusya’da iş satın almakla ilgileniyor”

Yakov I Partnorystratejik danışmanlık firması Başkan Yakov Sergiyenko, Rus haber ajanı RIA Novostiyaptığı açıklamada “Çin, İran, Türkiye ve diğer ülkelerden şirketler Rusya’da çalışmak istiyor ve iş satın almayı düşünüyor”ifadesini kullandı.

Çinli firmaların Rusya madencilik sektörüyle iş birliğini artırmayı düşündüklerini söyleyen Sergiyenko, şöyle konuştu: “Otomotiv ve havacılık sektörlerinde çok büyük bir potansiyel var. Çinli şirketler bu alanlarda yerel üretimlerini aktif olarak geliştirmeye hazır.”söz konusu.

Rus şirketlerinin de diğer ülkelere ihracatını çeşitlendirmek için fırsat kolladığını anlatan uzman, özellikle Suudi Arabistan ve BAE’de ikili yatırımlar için uygun bir potansiyel olduğunu belirtti. “Pazarın potansiyelini ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak BAE’deki varlığımızı geliştiriyoruz. Yakında birkaç emirlikte varlığımızı genişleteceğiz ve BAE’deki şirketlere hizmet vermeye başlayacağız.”söz konusu.

HindistanTürkiye’de de benzer bir eğilimin olduğuna dikkat çeken Sergiyenko, ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin her iki ülkeye de fayda sağlayacağını ifade etti. “Rus iş dünyası nihayet bu pazarı ciddiye almaya başlıyor”ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu