Ekonomi

Türkiye Reasürans ve Doğal Afet Sigorta Kurumu: DASK tüm gücüyle hazır

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki deprem 10 ili etkiledi.

Depremlerde acı kayıplar olur.

Bu illerde yaşayan vatandaşların konutları ve işyerleri yıkıldı.

Bu noktada Türkiye Reasürans ve Doğal Afet Sigorta Kurumu, mülk sahiplerine görev yapmaya hazır olduğu mesajını paylaştı.

“Türkiye Reasürans ve Doğal Afet Sigortaları Havuzu hizmete hazır”

“Kurumumuza büyük görev düşüyor”

Eren, depremin ardından sürdürülecek çalışmalarda kurumlarına büyük görev düştüğüne işaret ederek, şunları kaydetti:

“Mobil ofislerin ve deprem tırımızın yerleştirileceği yerleri belirledik”

Bu sorumluluğun bilinciyle vatandaşlarımıza bir an önce maddi güvence sağlamak için harekete geçtik. Bu amaçla Ankara Harikulade Yönetim Merkezimizde İstanbul gruplarımız ve ekiplerimizin katılımıyla tam ekip çalışmalarımıza başladık. Ayrıca yöneticilerimiz ve hasar ekiplerimizle aynı gün içerisinde bölgeye sevk edildik. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza en hızlı şekilde hizmet verebilmek için bölgede kuracağımız portatif ofislerin ve deprem tırımızın konuşlandırılacağı yerleri belirledik.

“Mobil ofislerimiz 13 Şubat’tan itibaren faaliyete geçecek”

Deprem tırımız ilk olarak Kahramanmaraş’a yerleşerek hizmete başlarken diğer portatif ofislerimiz de 13 Şubat prestijiyle faaliyete başlayacak. coğrafya, tüm birimlerimiz ve mali gücümüzle üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

“Toplam 117 milyar TL ödeme kapasitemiz var”

Bugün prestijiyle biriken sarsıntı fonlarımız 23 milyar TL seviyesinde olup, bu ve daha birçok sarsıntıda sigortalarımızın zararlarını tazmin edecek mali güce sahibiz, toplam ödeme kapasitesi 117 milyar TL’dir. sigorta tekniği çerçevesinde bu tutara eklediğimiz önemli reasürans savunması. Operasyonel süreçlerde, olası büyük bir felakete hazırlıklı olmak adına yenilediğimiz bilgi sistemleri altyapımız, beklediğimiz performansla sorunsuz ve kusursuz hizmet vermemizi sağlıyor.

“Sigortalıdan haber beklemeden hasar işlemlerini başlatıyor ve ödemelerini yapıyoruz”

Selva Eren, Alo DASK 125, e-devlet ve internet sitesi üzerinden kesintisiz hasar bildirimi almanın yanı sıra diğer kamu kurumlarının yaptığı tespitler doğrultusunda hasar işlemlerini başlattıklarını ve ödemelerini yetkili makamlardan bildirim bile beklemeden yaptıklarını belirtti. sigortalı, şu bilgileri verdi:

Bugüne kadar alınan 30 binden fazla hasar bildirimi sürece alındı.
ve bilirkişi atamalarına başladık. Depremin üzerinden 24 saat geçmeden ilk hasar ödememizi yaptık ve hasar ödemelerimize hızla devam ediyoruz.

DASK olarak tüm grubumuzla birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile en üst düzenleyici kurumumuz Sigorta ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme’den destek alıyoruz.
Bölgede ve merkezimizde misyonumuzu yerine getiriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu