Ekonomi

WD-40 Co. hisseleri beklenenden iyi gelen 3. çeyrek sonuçları ve iyimser beklentilerle %6 yükseldi

SAN DIEGO – Küresel bakım ve temizlik ürünleri tedarikçisi WD-40 Company (NASDAQ:WDFC), Wall Street’in beklentilerini aşan güçlü üçüncü çeyrek kazançları bildirdi.

Şirketin hisse başına kazancı (EPS) 1,46 dolar olarak gerçekleşti ve analist tahmini olan 1,39 doların üzerinde bir performans sergiledi. Çeyrek geliri de tahminleri aşarak 148,1 milyon $’lık beklentiye karşılık 155 milyon $’a ulaştı.

Olumlu kazanç açıklaması WD-40’ın hisselerini %6 oranında yukarı taşıdı. Kazançlardaki artışta, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla net satışlardaki %9’luk artış etkili olurken, bakım ürünleri satışlarında %10’luk kayda değer bir artış görüldü. Şirketin brüt kar marjı bir önceki yılın mali çeyreğindeki %50,6’dan %53,1’e yükseldi.

WD-40’ın başkanı ve CEO’su Steve Brass, güçlü çeyreği tüm ticaret bloklarında önemli hacim artışına ve Brezilya’daki başarılı genişlemeye bağladı. Brass, “Bakım ürünleri satışlarımız hem üçüncü çeyrekte hem de yılbaşından bu yana yüzde 10’un üzerinde etkileyici bir büyüme kaydederek uzun vadeli büyüme hedeflerimizle uyumlu hale geldi” dedi.

WD-40 ileriye dönük olarak 2024 mali yılı beklentilerini yineleyerek net satışlarda yüzde 6 ila 12 arasında bir büyüme öngördü ve GAAP dışı sabit para birimi bazında net satışların 570 milyon ila 600 milyon dolar arasında değişeceğini tahmin etti. Bu tahmin, 578 milyon dolarlık konsensüs tahmininin biraz üzerinde. Şirket brüt kar marjının yüzde 51,5 ila 53 arasında olmasını ve net gelirin 67,7 milyon ila 71,8 milyon dolar arasında gerçekleşmesini öngörüyor. Seyreltilmiş hisse başına kazancın, tahmini 13.6 milyon ağırlıklı ortalama hisse senedine dayanarak 5.00 ila 5.30 dolar arasında olması bekleniyor.

WD-40’ın finanstan sorumlu başkan yardımcısı ve finans müdürü Sara Hyzer, mali yıl için brüt kar marjı aralığının üst sınırına ulaşma konusundaki güvenini ifade etti. Hyzer, “2024 mali yılı beklentilerimizi karşılama yolunda ilerliyoruz, ancak şu anda mali yılı brüt kar marjı aralığımızın üst ucuna daha yakın bir yerde bitireceğimizi tahmin ediyoruz” dedi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu