Haber

Yunusemreli pehlivanlar Sakarya’dan kupa ve madalyalarla döndü

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde düzenlenen U15 İller Arası Secati Eker Grekoromen Güreş Turnuvası’nda Yunusemre Belediyespor’lu güreşçiler başarılı bir performans sergiledi.

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde düzenlenen U15 İller Arası Secati Eker Grekoromen Güreş Turnuvasında Yunusemre Belediyesporlu güreşçiler başarılı sonuçlara ulaştı. 13 ilden 300 sporcunun katıldığı müsabakalarda Manisa’yı temsil eden mavi-beyazlı sporcular 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı. Kulübün yetenekli güreşçilerinden Civan Yalçın 38 kiloda gümüş, İbrahim Cengiz Çelik 68 kiloda gümüş, Furkan Altıner 75 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu. Kadir Suday da turnuvada 41 kiloda 5. oldu.

2023 yılına en uygun formda hazırlandıklarını belirten Yunusemre Belediyespor Güreş Antrenörü Ömer Rona, Türkiye şampiyonası atmosferinde keyifli bir turnuva deneyimi yaşadıklarını söyledi. Rona, “Sakarya’dan kupa ve madalyalarla dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Desteğini esirgemeyen Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye, Manisa Gençliğine ve Sporİl Müdürümüz Yunus Öztürk’e ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu