Haber

Yurt dışında oy verme işlemi yeniden başladı

İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ardından 28 Mayıs’ta yapılacak seçim için Edirne’den Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı’nda bugün saat 08.00’de yeniden oy verme işlemi başladı.

İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ardından 28 Mayıs’ta yapılacak seçim için sınır kapılarında oy verme işlemleri bugün saat 08.00’de yeniden başladı. Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü altında Yunanistan’a açılan İpsala ve Pazarkule sınır kapıları, Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı, Kapıkule Gar Kapısı, Hamzabeyli ve Dereköy sınır kapılarına giriş ve çıkışlarda sandıklar kuruldu. Yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı olanlar gümrük ve hudut kapılarında oy kullanmaya başladı.

Edirne İl Seçim Kurulu da seçmenlerin sandıkların bulunduğu platformlara kolayca ulaşabilmesi ve oy kullanabilmesi için tabela ve afişler hazırladı. Bu sayede ülkeye giriş yapanların sandıklara kolayca ulaşabilmesi sağlandı. Platformlarda giriş işlemlerini tamamlayan vatandaşlar oy kullandı ve ülkeye giriş yaptı.

Fransa’dan gelip oyunu kullanan Fethi Barış, ‘Kırşehir Çeçekdağı’na gidiyor. İzinlerimi buna göre ayarladım. Teşekkür ederim, gelmemiştim. bilerek ayarladım. Şimdi Türkiye’ye gidiyoruz. Tanrı seni korusun. Allah kaza ve beladan uzak etsin. Mutluyuz dedi. İlk maçı Fransa’dan gelen Hatice Baş oynadı. Baş, ‘Bu çok güzel bir duygu. Ülkemize hayırlı olsun dedi.

OY VERMEK İÇİN 2 GÜN BEKLEDİ

Kamyon şoförü Halit Tanrıverdi, oyunu yurt dışına çıkmadan önce kullandığını belirterek, ‘Cuma günü tır parkına girdim ve bugüne kadar burada bekledim. 2 gündür sadece oy vermek için bekliyorum. Gideceğim ülke Ukrayna olduğu için 21-22’de Kiev’de sandıklara koyuyorlar, yetişemeyeceğim. Vatandaşlık görevimizi yerine getirelim dedik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu