Haber

ABD’deki İsrail-Filistin protestolarında 1 kişi öldü

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 5 Kasım Pazar günü İsrail ve Filistin’e destek amacıyla düzenlenen sokak gösterileri sırasında çıkan arbedede yere düşerek yaralanan Yahudi bir adamın olaydan bir gün sonra hayatını kaybettiği açıklandı.

Reuters’in haberine göre Ventura İlçesi Şerif Ofisi, 69 yaşındaki Paul Kessler’in kafa travması nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtirken, görgü tanıkları olayın darp olduğunu söyledi. Dün gece olayla ilgili olarak kimsenin gözaltına alınmadığını açıklayan Şerif Ofisi, olayın “münferit gibi göründüğünü ve daha geniş bir çabanın parçası gibi görünmediğini” ancak “ihmal etmediklerini” belirtti. nefret saldırısı olasılığı var.”

‘ZIRTIK GÖSTERİLERLE MÜCADELE EDİLDİ’

Büyük Los Angeles Yahudi Federasyonu, ölen kişinin bir Yahudi olduğunu bildirdi ve olayı, bu yıl Los Angeles bölgesinde kaydedilen dördüncü, çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana ise ikinci Yahudi karşıtı eylem olarak nitelendirdi.

Şerif Ofisi’ne göre Kaliforniya’nın Thousand Oaks kentinde İsrail ve Filistin yanlısı gösteriler düzenlendi. Görgü tanıklarının ifadelerine atıfta bulunan ofis, Kessler’in muhalif protestocular arasındaki huzursuzluğa karıştığını söyledi. Ofisten yapılan açıklamada, “Kavga sırasında Kessler sırtüstü düşerek başını yere çarptı. Tedavi için bölgedeki bir hastaneye kaldırılan Kessler, 6 Kasım’da hayatını kaybetti. “

‘KAFASINA MEGAfonLA VURULDU’ İDDİASI

Öte yandan Los Angeles Büyük Yahudi Federasyonu Lideri Noah Farkas, yerel yöneticilerle yaptığı görüşmelere atıfta bulunarak, Kessler’in Filistin yanlısı bir protestocu tarafından kafasına megafonla vurulduğunu iddia etti. Farkas, şüphelinin kimliğinin tespit edildiğini ancak soruşturmaların devam etmesi nedeniyle henüz gözaltına alınan kimsenin bulunmadığını söyledi.

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi adlı platformun Los Angeles şubesinden yapılan açıklamada, Kessler’in ölümü üzerine duyulan üzüntü dile getirilerek, “aceleyle sonuca varılmaması” ve “siyasi ilişkilerde sansasyon yaratılmaması” uyarısında bulunuldu. Böyle bir trajediden kazançlı çıkın.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu