İş

Kamu Müteahhitleri Taleplerinin Karşılanmaması Halinde İş Durdurulacak

Türkiye Kamu Müteahhitleri Platformu Başkan Yardımcısı Emrah Aydın Karabulut, kamuya yönelik yaptıkları işlerden dolayı çok sayıda müteahhidin fiyat farkından dolayı zarara uğradığını belirterek, talepleri halinde bir hafta iş bırakacaklarını açıkladı. fiyat farkı, kayıt affı, rücu davalarının iptali, teminat mektuplarının iadesi karşılanmamaktadır. Müteahhitlerin üstlendikleri işleri tamamlayamaz hale geldiklerini belirten Karabulut, “Kamu İhale Kurumu tarafından yapılan taslak çalışmaların yasalaşmadan yeniden gündeme getirilip düzeltilmesini, yeniden tasarlanarak, projelendirilmesini talep ediyoruz. Taleplerimiz doğrultusunda yasalaştı.”

Türkiye Kamu Müteahhitleri Platformu Başkan Yardımcısı Emrah Aydın Karabulut, kamuya yönelik yaptıkları işlerden dolayı birçok müteahhidin fiyat farkından dolayı zarara uğradığını belirterek, talepleri halinde bir hafta iş bırakacaklarını açıkladı. fiyat farkı, kayıt affı, rücu davalarının iptali, teminat mektuplarının iadesi karşılanmamaktadır. Karabulut, kamu müteahhitlerinin eski fiyatlarla aldıkları işleri tamamlamalarının mümkün olmadığını belirterek, “Artık taleplerimizin dinlenmesini istiyoruz. Biz de kamu müteahhitleri olarak bir hafta greve çıkacağımızı ilan ediyoruz.” Eğer taleplerimiz karşılanmazsa, dünyanın her yerinde adaletsizlik ve adaletsizliğin karşısında duran Cumhurbaşkanımızın da bu konuyla ilgilenmesini rica ediyoruz.” “Biz soruyoruz” dedi.

“TALEPLERİMİZ KARŞILANMAZSA BİR HAFTA ÇALIŞMALARI DURDURACAĞIZ”

2021 yılından bu yana yaşanan kur dalgalanmaları ve ekonomik kriz nedeniyle pek çok müteahhit firmanın iş yapamaz hale geldiğini belirten Karabulut, fiyat farkı, rekor af, rücu davalarının iptali, teminat mektuplarının iadesi gibi taleplerini de değerlendirdiklerini ifade etti. Kamu müteahhitleri olarak aylardır bekliyoruz, karşılanmıyor.

“Kamu İhale Kurumunun hazırladığı tutanaklar ve kanun tasarıları müteahhitlerin beklentilerini karşılamadı. Ülkemizdeki büyük fiyat artışları karşısında çaresiz kalan tek sektör müteahhitlik sektörüdür. Kamuya çalışan müteahhitler Kamuya çalışan ve halkla herhangi bir bağlantısı olmayan bu süreçte çok zor anlar yaşıyorlar ve sistemlerini çeviremiyorlar.Bu nedenle bir anda birçok müteahhit iflasın eşiğine geldi.Taslak çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Bunların Kamu İhale Kurumu tarafından yeniden gündeme getirilerek düzeltilmesi ve taleplerimiz doğrultusunda yeniden tasarlanıp yasalaşması yönünde talepte bulunulması, bunların yerine getirilmemesi halinde kamu müteahhitleri olarak greve gideceğimizi ilan ediyoruz. Ayrıca dünyanın her yerinde “Haksızlığın ve adaletsizliğin karşısında duran Cumhurbaşkanımızın da bu konuyla ilgilenmesini rica ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu