Yaşam

NASA ve Boeing Geleceğin Yolcu Uçağı İçin Anlaştı!

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi ( NASA ), dikkat çeken bir açıklama yaptı. Açıklamada, geleceğin yolcu uçaklarını inşa etmek olduğu belirtildi. boeingAlıştığımızdan farklı bir tasarıma sahip olacak Yolcu uçakları ile anlaşmaya varıldığı belirtilirken, en az yüzde 30 yakıt tasarrufu ve emisyon azaltımısağlayacak.

Bu anlaşma kapsamında NASA 7 yıl içinde 450 milyon dolarlık yatırım yapacak. Boeing ve şirketin iş ortakları, yeni nesil yolcu uçakları için en az 300 milyon dolar harcayacak. Yani yeni nesil yolcu uçakları prototip olarak üretiliyor ve test uçuşları için kullanılıyor. 750 milyon dolarBüyük miktarda para harcanacak.

Yeni nesil uçaklar böyle görünecek!

  • Konsept görüntü.

Geleneksel yolcu uçaklarını bilirsiniz. Kanatlar gövdeye gömülüdür. Ama yeni nesil yolcu uçaklarında bu değişecek benziyor Bu içerikte; Kanatlar, gövdenin üst kısmına yerleştirilecek ve gövdenin altından çıkan takviyelere sahip olacaktır. Boeing yöneticileri bu tasarımın aerodinamik yapıGünümüz yolcu uçaklarından çok daha yeterli olduğundan bahsediyor.

Resmi açıklamalarda, yeni nesil yolcu uçakları için test çalışmalarının sürdüğü belirtildi. 2030’larda tamamlanması hedeflenmiştir. Her şey yolunda giderse 2050’ye geldiğimizdehem ABD hem de Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından belirlenen net sıfır karbon emisyonu hedefine ulaşmak için değerli bir yol kat etmiş olacaktır.

“Uçağa bindiğinizde NASA teknolojileri ile karşılaşıyorsunuz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, NASA’nınbir numara Bill Nelson oldu. Binilen tüm yolcu uçaklarında NASA teknolojilerinin kullanıldığını belirten Nelson, NASA’nın yürüttüğü çalışmalarla havacılığın sürdürülebilir ve güvenli hale getirildiğini söyledi. Bu tür işler DNA’larındaNASA Lideri Bill Nelson, havacılık konusundaki çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Boeing Baş Teknoloji Sorumlusu Todd ağaç kavunutarafından yapılan açıklamalarda NASA ile ortaklığımızı sürdürmekten ve aerodinamik verimliliği önemli ölçüde artıran ve yakıt tüketimini ve emisyonları önemli ölçüde azaltan teknolojiyi göstermekten onur duyuyoruz.” yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu