Haber

Ukrayna, Danimarka ile yeni savunma yardım paketini görüştü

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy, Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen ile Ukrayna’ya yönelik yeni savunma yardım paketini görüştüklerini bildirdi.

Zelensky, temaslarda bulunmak üzere Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gelen Frederiksen ile bir araya geldi.

Devlet Lideri Zelenskiy, toplantının ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, toplantıda Danimarka’nın Ukrayna’ya yönelik yeni 12’nci savunma paketini görüştüklerini belirtti.

Ukraynalı pilotların F-16 uçağı konusundaki eğitimlerinin Danimarka’da devam ettiğine işaret eden Zelenskiy, “Ukraynalı askerlerin hedefi, ülkede F-16 uçağı için gerekli altyapıyı bir an önce hazırlamaktır.” söz konusu.

Zelenskiy, toplantıda Ukraynalı askerlere yönelik eğitim fırsatlarının genişletilmesi ve modern savaş uçaklarının Ukrayna savunmasına entegrasyonunun hızlandırılması konusunun da ele alındığını belirtti.

Ukrayna’da mayın temizleme araçlarının üretimi için Danimarka ile anlaşmaları olduğuna işaret eden Zelenskiy, bu tarafta Danimarkalı firmalarla çalışabileceklerini söyledi.

Zelenskiy, başta gıda ihracatı olmak üzere ülkenin altyapısının ve limanlarının sürekli sular altında kaldığını belirterek, limanların ve tahıl koridorlarının çalışma imkanlarının korunması için neler yapılabileceğini tartıştıklarını sözlerine ekledi.

camardiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu