Haber

Yılmaz Vural: Fenerbahçe’de teknik direktör olmayı hedefliyorum

Süper Lig’i ezeli rakibi Galatasaray’ın ardından 2. sırada tamamlayan ve dönemi Türkiye Kupası galibiyetiyle tamamlayan Fenerbahçe’de 9 yıl sonra ilk kupayı kazanan Portekizli teknik adam Jorge Jesus takımdan ayrıldı.

Tecrübeli hocanın yerine kimin geçeceği ise büyük merak konusu oldu. Sarı lacivertlilerin dün gerçekleştirdiği Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda Lider Ali Koç, yeni teknik direktörünün Türk olacağını açıkladı.

“Cemaati iyi tanıyan bir Türkçe öğretmeni ile çalışacağız”

Ali Koç şu ifadeleri kullandı:

Birçok kişiden yeni teknik müdürü istedik. Kimi ‘Türk olalım’ diyor, kimi ‘Türkiye’yi tanıyan yabancı olalım’ diyor. Piyasada geçen yıla göre çok daha fazla eğitmen var. Tüm bu görüşlerden sonra Türkiye’de bilmeyen ve çalışmayan bir hoca ile çalışmanın riskli olduğuna karar verdik. Topluluğu iyi tanıyan bir Türkçe öğretmeni ile çalışacağız.

“Hep bu işi istemişimdir”

Başkan Ali Koç’un bu açıklamalarının ardından sosyal medyada çok sayıda teknik adam konuşulmaya başlandı.

Daha önce Fenerbahçe’de görev almaktan mutluluk duyacağını belirten Yılmaz Vural, bu isimlerin arasında yer almıyordu. Tecrübeli teknik adam, adaylar arasında kendisini göstermeyeceğine dair açıklamalarda bulundu.

Muhammet Duman’ın haberine göre; Yılmaz Vural, Fenerbahçe ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Çünkü bu işin hem sosyolojik boyutunu hem de Fenerbahçe taraftarının ne istediğini biliyorum. Uzmanlığımla hep bu pozisyonu aradım. Bize böyle bir görev teklif edilse kimseyi mahcup etmeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu